Kvepalai yra nepakeičiama mūsų gyvenimo dalis. Parfumerijos pasaulyje yra naudojami begalybė aromatų, sudedamųjų medžiagų ir skirtingų praktikų padedančiųjų įgyvendinti netikėčiausias kompozicijas. Visgi, kiekvienas kokybiško produkto tiekėjas privalo laikytis nubrėžtų standartų ir gyventi geros praktikos principais, jeigu klientams nori pateikti kokybišką ir saugią produkciją. Norime su jumis pasidalinti detalėmis slypinčiomis po geros gamybos praktikos šydu.
IFRA standartai
Tarptautinė kvapiųjų medžiagų asociacija (International Fragrance Association, IFRA) yra iškėlusi standartų sąrašą, kuris padeda kvepalų gamintojams ir tiekėjams užtikrinti, kad jų teikiama produkcija yra saugi ir funkcionali. IFRA standartai yra pripažinami pasauliniu mastu ir kiekvienas kvapų pardavėjas norintis teikti savo klientams saugią, patikimą ir kokybišką produkciją- privalo jų laikytis. Yra trys IFRA standartų rūšys vienaip ar kitaip limituojantys įvairių medžiagų naudojimą:
- Tam tikrų medžiagų uždraudimas naudojimui;
- Atitinkamų medžiagų kiekio ribojimas produktuose;
- Medžiagų naudojimo specifikavimas produktuose;
IFRA standartai nustato maksimalias kvepalų ingredientų dozes galutiniuose, vartuojimui skirtuose produktuose. Standartai, pirmiausiai yra įrankis kasdieniai veiklai kiekvienam IFRA nariui. Tipinis standartų naudotojas yra parfumeris arba kitas žmogus su technine, reguliacine arba moksline patirtimi, taigi, visi standartai parašyti šiai auditorijai geriausiai suprantama “kalba”. Tačiau kiekvienas gali prieiti prie standartų ir jais pasidomėti, nepriklausomai nuo specializacijos.
Mūsų įmonė atsakingai žiūri į IFRA keliamus reikalavimus. Kiekvienas IK parfumerinės esencijos kvapas atitinka asociacijos standartus ir mes džiaugiamės būdami daugiau nei 90% pasaulio parfumerijos industrijos vienijančios asociacijos dalimi.
Geros gamybos praktika
Norint teikti aukštos kokybės produkciją vien IFRA standartų laikymosi neužtenka. Sekantis žingsnis patikimiausios produkcijos link- geros gamybos praktikos įgyvendinimas. Visuomenės sveikatos centras informuoja, kad kosmetinių medžiagų gamyba yra veikla, kuriai vykdant būtinas higienos pasas ir patalpos skirtos įgyvendinti ūkinę, komercinę veiklą.
Dar 2013 m. visose Europos Sąjungoje yra įsigaliojęs Europos Parlamento ir Tarybos Reglamentas (Nr. 1223/2009), kuris suvienodino reikalavimus kosmetinių gaminių gamybai. Reglamentas nustato geros gamybos praktikos principus pateikdamas rekomendacijas patalpoms, gaminių gamybai, kokybei, pakavimui, laikymui ir kontrolei.
Taigi, norint vykdyti sėkmingą kokybe ir pasitikėjimu paremtą komercinę veiklą reikia atlikti nemažus namų darbus. Mūsų įmonė didžiuojasi visus juos įgyvendinus. Būtent dėl to ir galime jums teikti produkciją su pasitikėjimu, kad mūsų klientas gauna aukščiausią kokybę.