gaivus, saldus ir vaisiniai kvepalai
Kristina Valuckienė

Kristina Valuckienė

„IK PARFUMERINĖ ESENCIJA“ ĮKŪRĖJA

Saldūs, Gaivūs ar Vaisiniai? Kokie kvepalai patinka moterims?

Vadinamosios kvepalų šeimos yra itin gausios ir kiekvienai beieškančiai internete to pasakiško aromato gali kilti klausimas „o kuo jos skiriasi?” Su gėlių ir vaisių aromatais ganėtinai aišku, o kaip su gaiviais ar rytietiškais? Kuo jie skiriasi nuo tarpusavyje. Šiame straipsnyje supažindiname su skirtingomis kvapų šeimomis ir pateikiame kiekvienos grupės populiariausius pasirinkimus.

Saldūs kvepalai

Ši grupė gali būti įkvėpta desertų, vaisių arba saldžiai kvepiančių gėlių. Ar kada norėjote pasikvėpinti šilta karamelės, zefyrų ir medaus sinergija, tokie kvepalai kaip Sugar būtent ir siūlo šią patirtį. Jeigu jums netinka grynas saldumas- galite pasirinkti švelnaus saldumo kvepalus su medienos šiluma ar gėlių elegancija. Gan populiarūs natų akordai randami šių tipų kvepaluose: vanilė, šokoladas, medus, cukrus, karamelė bei sultingos gėlės. Priklausomai nuo sezonų ir Jūsų poreikių- saldžių kvepalų asortimentas itin platus.

Gaivūs kvepalai

Gaiviuose kvepaluose gausu kitų šeimų elementų: gėlės, citrusinės ir įprastos vaisinės natos, jūros dvelksmas ir galybė kitų gaivios pavasario/vasaros dienos dalių. Tai atostogų diena lengvai nulytame miško takelyje ar pasivaikščiojimas jūros pakrante. Šiuos kvepalus renkasi moterys norinčios lengvumo, šviežumo bei gyvybingumo. 

Vaisiniai kvepalai

Sportiškumą ir aktyvumą spinduliuojantys kvepalai. Nuo gaivaus vėjo dvelksmo pojūčio iki vaisiniu natų sultingo šviežumo. Puikiai tinkantys naudoti dienomis. Pagrindiniai akordai randami vaisiniuose aromatuose- ananasų, persikų, obuolių ir citrusinių vaisių miksai akimirksniu suaktyvina organizmą ir protą. Jeigu norite, kad jus lydėtų energija, žvalumas, ryžtas ir pozityvus nusiteikimas visą dieną- rinkitės vaisių lengvumo aromatus.

Gėlių kvepalai

Tai pati gausiausia grupė, jungianti kvepalus, kur dominuojanti tema yra gėlės – arba viena, arba puokštėje su kitomis natomis – gaiviomis vaisių arba miško. Dauguma šios grupės kvepalų yra gaivūs ir lengvi. Tokių kvepalų kūrimui dažniausiai naudojami rožė, jazminai, našlaitė, alyvos, pakalnutė, narcizas, tuberoza, apelsino žiedai, irisai, ylangas. Tai universali kvepalų grupė, todėl tinka klasikinio stiliaus moterims, norinčioms pasipuošti vakarėlyje ar darbe. 

Citrusiniai kvepalai

Citrusiniai aromatai pasižymi žvalumu ir šviežumu, kurio itin norisi pavasario ir vasaros mėnesiais, kuomet pradeda busti gamta, o saulė užburiamai šildo. Dažnai randami vaisiai viršutinėse natose: mandarinai, greipfrutai, citrinos bei citrusinės žaliavos (pvz., citrinžolė), bergamotė. Šie aromatai suteikia gaivumą ir maloniai kutena nosį, suteikdami optimizmo ir elegancijos. 

Medienos kvepalai

Medienos kvapo kvepalai pasižymi ištaigingu medienos natų pobūdžiu, kurios gaunamos iš visų miško medžiagų pradedant derva, samanomis, žieve, kankorėžiais ir baigiant šaknimis. Tokie augalai kaip pačiulis arba auksabarzdis turi itin žemiško medienos charakterio, todėl dažnai aptinkami šio tipo kvepaluose. Pagrindinėms natoms medienos kvepaluose būdingas aromatingi ir citrusiniai ingredientai. Širdies natose atsiskleidžia sausumo ir sumedėjimo užuomazgos. Pagrindinės natos  dvelkia dervos ir medienos sinergija. Medienos ingredientai suteikia kvapui sodrumo, šilumos, elegancijos bei gilumo. Aromatai, kuriuose dominuoja medienos natos paprastai yra santalo, pušies, pačiulio, kedro bei ūdo.

Rytietiški kvepalai

Ši kategorija jungia užburiančius kvapus, dvelkiančius šiluma ir paslaptimi, kurios jiems suteikia egzotinės natos akcentai. Moteriški rytietiški kvepalai dažnai turi sunkų gėlių atspalvį, tuo tarpu vyriškuose variantuose išryškėja citrusiniai vaisiai, medienos natos. Ši kategorija turi gausybę unisex variantų derančių abejoms lytims. Švelnūs elementai randami šiuose aromatuose yra vanilė, cinamonas, gvazdikėliai, muskusas, jazminai, ambra, ylang-ylang žiedai, su dervos ir smilkalų prisilietimais. Tai jausminga ir seksuali kvepalų kategorija.

Pabaigai...

Tuo kuo norite kvėpintis gali keistis einanat laikui, besikeičiant nuotaikai ar metų laikui. Rasti tinkamą aromatą nėra lengva, o ir eksperimentuoti norisi vis su naujais kvapais. Mes drąsiname kiekvieną norinčią ieškoti tų nepaprastų esencijų, todėl kiekvieną aromatą galite įsigyti 1.2 ml testeryje.

Pasidalinkite

Taip pat, skaitykite...

Scroll to Top

Su kodu POPULIARIAUSI2021 įsigyk pigiau