4 patarimai padedantys išsirinkti kvepalus
Kristina Valuckienė

Kristina Valuckienė

„IK PARFUMERINĖ ESENCIJA“ ĮKŪRĖJA

4 patarimai padedantys išsirinkti kvepalus

Išsirinkti tinkamiausią kvapą yra gana sudėtinga. Kiekviena moteris jaučia spaudimą naršant per visą kvepalų asortimentą, rasti tą unikalų kvapą, kuris atskleistų dar nepajustus aromatus. Sudėtingumas pasirinkime gali atsirasti dėl daugelio priežasčių. Galbūt tai yra dėl begalybės kvapų, iš kurių turite pasirinkti, arba galbūt, tai dėl poetinio žargono, kuris suprantamas tik ekspertams besisukantiems parfumerijos pasaulyje.

Nepaisant priežasties, kvepalų paieškos visada remiasi testavimu ir tikrinimu. Kiekvieno žmogaus odos kvapas skirtingas ir vienam tinkantis kvapas, kitam gali atsiskleisti priešingai- sukeldamas nemalonią patirtį. Visgi, visais laikais buvo būdų, padedančių palengvinti paieškų procesą.

1. Nepradėkite uostyti visko iš eilės.

Jau po penkto-šešto testavimo nebeužuosite viso aromato spektro. Geriausia bandyti ant lapelio, užsirašyti pavadinimą, į užrašų knygutę ar telefone, išsinešti – laikas padės apsispręsti. Tik atsiminkite- kvepalai kvepia skirtingai išbandomi ant popieriaus ir ant odos, tad labiausiai viliojantį aromatą visada pasipurškite ant odos. Išeikite į gryną orą, tai padės pilnai pajusti tikrąjį kvapą ir padės išvengti susimaišymo su kitais, parduotuvėje tvyrančiais aromatais.

2. Išmokite parfumerijos žargono.

Jei tai yra viena iš didesnių baimių, trukdančių leistis į kvepalų parduotuvę, pateikiame trumpą pamokėlę apie viršutines, vidurines ir apatines natas.

Viršutinė nata yra pats stipriausias kvapas, kurį užuosite tik pasipurškę kvepalus. Jis laikosi apie 15- 20 minučių ir išnykdamas atveria kelią vidurinei natai.

Vidurinė nata (dar vadinama širdies nata) yra kvepalo širdis, išliekanti stipri iki kelių valandų. Kai vidurinė nata išsisklaido- esate palikti su apatine nata.

Apatinė nata– tai kvapas, kuris užbaigia kvepalo gyvavimą ant jūsų odos.

Taigi, kai perkate kvepalus, atkreipkite dėmesį, jeigu viršutinė nata yra vanilė (kurią labai mėgstate), kvapas gali jums patikti pirmas 15 minučių. Tačiau jeigu kvepalo širdis yra rožės (kurių galbūt nemėgstate), gali atsitikti, kad tie patys kvepalai jums visiškai nepatiks. Tikėtinas ir atvirkštinis variantas- jums reikės pirmų 15 minučių, kol pajusite ypatingą tikrąją kvepalo širdį, nors viršutinė nata jums didelio žavesio nesukėle.

3. Nevenkite konsultantų.

Tai yra didelė klaida, kurią daro daugelis pasiklydusių aromatų gausoje. Puikios gairės konsultantui- pasakyti, kokie kvepalai jums patinka. Taip pat, nederėtų iš anksto nusistatyti prieš kokią nors sudedamąją dalį. Galbūt vanilė jums nepatinka, tačiau kompozicijoje su kitais elementais- galite likti nustebinti prieš tai net nesvarstytu variantu.

4. Nebijokite eksperimentuoti.

Neprivalote išsirinkti vienų kvepalų ir įsipareigoti jiems visam laikui. Kvepalai nėra sutuoktinis. Šiais laikais riba tarp vyriškų ir moteriškų priemonių beveik išnyko, rinkoje pasitaiko vis daugiau „unisex“ (abejoms lytims skirtų) produktų. Tos pačios taisyklės galioja ir parfumerijos rinkoje, vis daugiau gamintojų kuria tiek moterims, tiek vyrams pritaikytus kvapus, kad kiekvienas galėtų atrasti sau tinkantį aromatą nepaisant to, kuriai lyčiai jie būtų sukurti.

Pasidalinkite

Taip pat, skaitykite...

Į viršų