Purškiami kvepalai ir aliejiniai kvepalai
Kristina Valuckienė

Kristina Valuckienė

„IK PARFUMERINĖ ESENCIJA“ ĮKŪRĖJA

Aliejiniai kvepalai ar purškiami? Kaip išsirinkti?

Labai dažnai sulaukiame klausimų kurie kvepalai geresni? Aliejiniai ar purškiami? Kurie ilgiau išsilaiko? Kuriuos turėčiau rinktis? Šiame straipsnyje bandysime atsakyti į šiuos Jūsų užduodamus klausimus. Tikimės, kad atsakymai padės lengviau pasirinkti tarp šių dviejų skirtingų kvepalų savybių.

 

Kuo skiriasi aliejinių ir purškiamų kvepalų naudojimas?

Pirmasis skirtumas tarp šių dviejų rūšių yra būtent kaip kvepalai yra naudojami. Aliejiniai kvepalai turi apvalų besisukantį rutuliuką buteliuko viršuje. Būtent juo kvepalai yra užtepami ant odos. Geriausia jais patepti pulsuojančias kūno vietas- riešus, odą už ausų, kaklą. Jie švelniai priglunda prie kūno, lengvai įsigeria į odą ir nesukelia kvapo šleifo aplink žmogų. 

Purškiami kvepalai patenka ant odos atomaizerio pagalba, tad nebūtinas sąlytis su oda. Šie kvepalai yra skiedžiami parfumeriniais skiedikliais ir tikrosios kvapo esencijos juose gali būti mažai (5-15 proc.). Visoje mūsų produkcijoje purškiami kvepalai turi 60/40 santykį- 60 procentų parfumerinio skiediklio ir 40 procentų esencijos. Taip išlaikoma aukšta produkcijos kokybė pagal geros gamybos praktiką

Aliejiniai kvepalai gaminimas

 

Kurie išsilaiko ilgiau?

Labai dažnas klausimas nulemiantis kvepalų kokybę ir kainą- “kokie kvepalai ilgiausiai laiko?”. Šiuo atveju reikėtų pamiršti standartinius EDP, EDT ir EDC žymėjimus, kadangi esenija = koncentratas.  Aliejiniai kvepalai yra 100% kvapo esencija, kurioje nėra jokių parfumerinių skiediklių. Esencija dažnu atveju išlieka ant odos nuo 8 iki 10h. Jie yra labiau linkę “prilipti” prie kūno ir laikytis itin ilgai, tačiau kiekvieno žmogaus oda yra skirtinga ir ne visi įsigiję tepamą variantą gali pasigirti, kad kvapas išlieka ilgiau nei 6-8h. Taip pat, negalima pamiršti, kad su aliejiniais kvepalais ypač atsargiai reikia elgtis vilkint šviesią aprangą. 

Tuo tarpu purškiamais kvepalais galima gausiai pasilepinti tiek ant odos, tiek ant rūbų. Didesnis kvepalų kiekis atomaizeriuose leidžia kvėpintis dažniau ir daugiau. Įprastai purškiami kvepalai išlieka ant odos 5-8h, o ant tekstilės švelnios esencijos užuomazgos gali išlikti iki pat rūbo skalbimo. 

laikrodis

 

Kurių kvapas stipresnis?

Kvapo intensyvume didelių skirtumų nerasite, tačiau skiriasi būtent kaip šių dviejų variantų aromatai atsiskleidžia. Aliejiniuose kvepaluose pagrindinės kvapo natos, kurios laikosi ilgiausiai,  atsiskleidžia kurkas greičiau. Taigi, išbandę aliejinį aromatą ant odos kvepalų parduotuvėje jo pagrindinį kvapą sužinosite iš karto. 

Purškiamų kvepalų aromatas atsiskleidžia lėčiau, leidžia susipažinti su skirtingomis viršutinių, pagrindinių ir žemutinių natų kompozicijomis. Įsivaizduokite šį skirtumą tarsi valgymą restorane ir maisto ruošimą namuose. Restorane gaunate patiekalą ir nuo jo sklindantis aromatas yra nuoseklus, tuo tarpu namuose darytas maistas praturtina Jus skirtingais aromatais iki pat maisto paruošimo.

purškiami kvepalai

 

Ką turėčiau rinktis aš?

Prieš renkantis aliejinį are purškiamą variantą pirma reikia sau atsakyti į šiuos klausimus:

  1. Kaip norite naudoti kvepalus: tepti ar purkšti ant odos?
  2. Ar norite, kad kiti lengvai užuostų Jūsų kvepalus?
  3. Ar norite patogiai nešiotis kvepalus su savimi? (tepami kvepalai dažnai dar vadinami kišeniais kvepalais, kadangi jie patogiai telpa tiek į rankinę, tiek į kišenę)

Kvepalai- yra asmeninis pasirinkimas ir jis privalo derėti su jūsų asmenybe ir gyvenimo būdu. Išbandykite ir drąsiai eksperimentuokite bei atraskite nepakartojamus aromatus- apsilankykite mūsų parduotuvėje

Pasidalinkite

Taip pat, skaitykite...

Scroll to Top